obrazky/foto/logo_2011.jpg
                                                  

obrazky/foto/prapor/pra_1.jpg

Úvod

Vítejte na stránkách
valašskomeziříčských včelařů
obrazky/foto/prapor/pra_ambr.jpg
                                                                                                                                                                                                                                                                                      Vice ......
Z historických pramenů Valašského Meziříčí přejímáme:

obrazky/foto/valmez/01.jpg
Valašské Meziříčí je město s bezmála 23 tisíci obyvateli /r.2015/,  které leží v půvabné krajině podhůří Beskyd na soutoku  Rožnovské a Vsetínské Bečvy . První zmínka o městu pochází z roku 1297. Je vlastně dvojměstím, které tvoří městečko Krásno nad Bečvou, nacházející se na pravém břehu Rožnovské Bečvy vzniklé při brodu přes řeku, a město Meziříčí, postavené na "zeleném drnu", jak dokazuje pravidelný půdorys historického jádra. Ke spojení Meziříčí a Krásna v nynější Valašské Meziříčí došlo až v roce 1924. Svou polohou představuje vstupní bránu a významný dopravní uzel. Někdy se Valašskému Meziříčí také říká Valašské Atény, nebo jen zkráceně Valmez.
Valašské Meziříčí - fotogalerie


Historie vzniku včelařského spolku na valašskomeziříčsku :

Z několika dostupných archivních dokumentů  lze  dokladovat  vznik včelařského spolku ve  Valašském  Meziříčí  v závěru roku 1906 .
Zemský ústřední spolek včelařský pro markrabství moravské v Brně, se rozhodl založit pobočný spolek včelařský pro Valašské Meziříčí a okolí. Dne 10.září 1906 se obrací předseda  Zemského ústředního spolku včelařského professor  Josef Janoušek  na " Vysoké c.k. místodržitelství v Brně " se žádostí  o schválení  vlastních stanov pro  založení  " Pobočného včelařského spolku " ve Valašském Meziříčí a okolí se sídlem ve Valašském Meziříčí. Na základě schválených stanov c.k. místodržitelstvím v Brně dne 14.září 1906 v Novinách z Podradhoště a Valašsku, ohlašuje  Prof. J.Vališ "Slavnému c.k. okresnímu hejtmanství " dne 11.října 1906 svolání valné ustavující hromady  " Pobočného včelařského spolku" ve Valašském Meziříčí na neděli 14.října 1906 do Besedy ve Valašském Meziříčí. Na této ustavující valné hromadě byl založen  Pobočný včelařský spolek  pro Valašské Meziříčí a okolí .